عینک ایمنی برای کدام مشاغل ضروری است؟
عینک ایمنی برای کدام مشاغل ضروری است؟

عینک ایمنی برای کدام مشاغل ضروری است؟

فرقی ندارد در چه حرفه ای مشغول به کار هستید، چیزی که مثل روز روشن است این است که چشمان شما مهم ترین و بزرگترین دارایی و سرمایه تان به حساب می آیند. بنابراین باید از آن ها نهایت مراقبت و محافظت را به عمل آورید. در بین تمام حرفه ها و مشاغل، مشاغلی وجود دارند که بدون عینک ایمنی نمی توان در آن ها قدم از قدم برداشت. کوچکترین حرکت بدون عینک محافظ چشم می تواند برابر با از دست دادن بینایی شما باشد. بنابراین بهتر است این مشاغل را بشناسید تا اگر در حوزه ی این مشاغل فعالیت می کنید عینک ایمنی مناسب با نوع حرفه تان را خریداری نمایید. در ادامه قصد داریم تعدادی از مهم ترین این حرفه ها را عنوان کنیم پس تا انتها با ایمن کلاسیک همراه باشید.

جوشکاری

اولین و مهمترین حرفه ای که در ابتدا به ذهن همه ما می رسد فرآیند جوشکاری می باشد. در طی عملیات جوشکاری ذرات گداخته ی فلز با سرعتی بسیار زیاد همراه با نوری شدید به سمت چشمان ما پرتاب می شوند بنابراین باید از محافظ چشم مناسب برای انجام این عملیات استفاده کرد. متصاعد شدن گازهای سمی و همچنین تابش امواج الکترومغناطیس همچون امواج ماورابنفش و مادون قرمز در طولانی مدت می تواند باعث آوردن آب مروارید توسط چشمان شما شود بنابراین نمی توان استفاده از عینک محافظ چشم در فرآیند جوشکاری را هیچ جوره حذف کرد. در واقع بدون استفاده از عینک ایمنی فرآیند جوشکاری به طور قطع متوقف خواهد شد. برای خرید عینک جوشکاری با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

تراشکاری و نجاری

خراش قرنیه در اثر پرتاب شدن ذرات تیز و برنده ی چوب یا سنگ می تواند همان دلیلی باشد که این حرفه را به عینک ایمنی نیازمند ساخته. استفاده از محافظ چشم در فرآیند تراشکاری سنگ و چوب و نجاری باعث می شود تا چشمان شما در برابر پرتاب ذرات و خرده های چوب و سنگ محافظت شود. خراش برداشتن قرنیه و پاره شدن مویرگ های چشم در اثر برخورد این ذرات تیز چیزی نیست که به این سادگی ها و به سرعت ترمیم شود بنابراین استفاده از عینک محافظ چشم در حین تراشکاری، سنگ زنی و نجاری را فراموش نکنید. برای خرید عینک سنگ زنی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

فعالیت های ساختمانی

در انواع و اقسام فعالیت های ساختمانی از بازدید پروژه ها توسط مهندسین ناظر گرفته تا کارگرانی که مشغول برش کاری سنگ ها هستند، استفاده از عینک ایمنی الزامی می باشد. در اغلب پروژه های ساختمانی فضای غبار آلوده ای ایجاد می شود که ناشی از غبارات گچ و سیمان و آهک و پودر سنگ می باشد. چنانچه در این فضا از عینک محافظ چشم استفاده نشود ذرات گرد و غبار وارد چشم شما می شوند و باعث تاری دید و حتی عفونی شدن چشم شما خواهند شد. بنابراین اگر می خواهید از شر قرمز شدن چشم ها راحت شوید و ریختن اشک از چشمان تان را در حین فعالیت های ساختمانی متوقف کنید باید از عینک محافظ چشم استفاده کنید.برای خرید عینک دودی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

شیشه بری

یکی از خطرناک ترین و حساس ترین فعالیت هایی که نمی توان انجام آن را بدون عینک ایمنی متصور شد فعالیت شیشه بری می باشد. پرتاب شدن ذرات خرده شیشه در حین فرآیند شیشه بری و ورود آن ها به چشم شما می تواند درجا باعث پاره شدن مویرگ های چشم شما و خونریزی شود. بنابراین هرگز فرآیند شیشه بری را بدون عینک محافظ چشم انجام ندهید. عینک های ایمنی مخصوص سنگ زنی و تراشکاری می توانند برای فرآیند شیشه بری نیز مناسب باشند.برای خرید عینک طلقی کش دار با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

چمن زنی

کار در فضای سبز و چمن زنی نیز از جمله فعالیت هایی می باشد که برای انجام آن به عینک ایمنی نیاز است. شاید این نکته را بسیاری از افراد مورد توجه قرار ندهند اما در حین چمن زنی ذرات و خرده های چمن با سرعتی زیاد به سمت صورت و چشمان شما پرتاب می شوند. آلوده بودن این ذرات و خرده های چمن به کنار سر تیز و برنده ی آن ها ممکن است باعث آسیب رساندن به چشم شما شود آن هم با آن سرعتی که پرتاب می شوند. بنابراین فعالیت های محیط زیست از جمله آب پاشی فضای سبز، چمن زنی و قطع کردن درختان فرسوده همگی از جمله فعالیت هایی هستند که به عینک ایمنی نیاز شدید دارند.برای خرید عینک فریم دار با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

دندانپزشکی

حتما شما هم دیده اید که دندانپزشکان در حین کار یک عینک ایمنی شفاف به روی چشم هایشان می گذارند. عینک های ایمنی که دارای مصارف پزشکی هستند از جنبه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از دلایلی که در مصارف پزشکی و دندانپزشکی از عینک ایمنی استفاده می شود جلوگیری از انتقال آلودگی و بیماری های واگیر دار از طریق خون می باشد. پزشکان این عینک های ایمنی را بر چشم می گذارند چرا که قطره ای خون یا ذره ای ترشحات اگر وارد چشمان آن ها شود ممکن است سریعا به بیماری مبتلا گردند. جنبه ی دیگری که از عینک ایمنی در مصارف پزشکی استفاده می شود ایجاد دید شفاف و دقیق می باشد. همچنین جلوگیری از پرتاب شدن ذرات و خرده های موادی که دندانپزشکان تراش می دهند.

فعالیت های آزمایشگاهی

کار با محلول های شیمیایی از جمله فعالیت هایی می باشد که باید در آن از عینک ایمنی استفاده شود. پاشیدن محلول های اسیدی یا قلیایی درون چشم و پوست اطراف چشم می تواند آسیب های جدی به سلامت چشمان شما وارد کند. همچنین جلوگیری از ورود گازها و بخارات سمی و اشعه های خطرناک ساطع شده از محلول ها و دستگاه های پیشرفته به درون چشم نیز یکی از دلایل استفاده از عینک ایمنی در آزمایشگاه است.

کار در کنار کوره های مذاب

برای کار در کنار کوره های مذاب باید از عینک ایمنی بسیار قوی استفاده کرد. این عینک های ایمنی معمولا دارای لنزهای آبی هستند و از چشمان شما در برابر حرارت و نور شدید تولید شده از مواد مذاب جلوگیری می کنند.

کار با اشعه های لیزری

چنانچه حرفه شما به گونه ا است که دائما با دستگاه های صنعتی که از خود اشعه های مضر ماورا بنفش تولید می کنند سر و کار دارید باید به طور قطع از عینک ایمنی آنتی یو وی استفاده کنید.

نتیجه گیری

فعالیت های دیگری همچون ماهیگیری، آهنگری و نقاشی نیز از جمله فعالیت هایی هستند که در آن ها باید از عینک ایمنی استفاده شود. دقت داشته باشید که اگر حرفه شما آسیب های جدی به چشمان تان وارد می کند از عینک ایمنی بسیار قوی باید استفاده نمایید.