علائم تخصصی روی کفش ایمنی چیست؟
علائم تخصصی روی کفش ایمنی چیست؟

علائم تخصصی روی کفش ایمنی چیست؟

کفش ایمنی اگر کفش استانداردی باشد باید دارای علائم تخصصی باشد. اما این علائم تخصصی روی کفش ایمنی که قرار است از آن ها صحبت کنیم چیست؟ این علائم به نوعی راهنمای شما در خرید کفش ایمنی هستند که به طور مستقیم با الزامات شغلی شما در ارتباط اند. برای اینکه دست به خرید کفش ایمنی متناسب با شغل خود بزنید باید در ابتدا نیازهای شغلی خود در حیطه ایمنی را بشناسید. آیا به کفش هایی نسوز احتیاج دارید و یا باید از خود در بربر خطر برق گرفتگی محافظت کنید؟

شاید هم در محیطی آزمایشگاهی فعالیت دارید که احتمال ریختن محلول های شیمیایی روی پای شما وجود دارد بنابراین به دنبال کفش های ایمنی با خاصیت ضد خورندگی هستید. ویژگی های مختلف در کفش های ایمنی در قالب این علائم تخصصی تعریف می شوند. بنابراین برای اینکه از این علائم و مفهوم آن ها سر در آورید در ادامه با ایمن کلاسیک همراه شوید.

برای خرید انواع کلاه ایمنی باشماره ها درج شده در سایت تماس بگیرید.

علامت تخصصی SB روی کفش ایمنی

اگر علامت SB را روی کفش ایمنی مشاهده کردید بدانید کفشی که در دست دارید دارای سرپنجه فلزی می باشد و توانایی تحمل ضربه تا سر حد فشار 200 ژول را دارا می باشد. بنابراین اگر در محیط کاری شما احتمال سقوط اجسام سنگین روی پای شما وجود دارد باید دست به خرید کفش ایمنی با این علامت تخصصی بزنید.

علامت تخصصی S1 روی کفش ایمنی

علامت S1 روی کفش ایمنی نشان می دهد که این کفش علاوه بر دارا بودن سر پنجه فلزی، دارای قبلیت آنتی استاتیک می باشد و فشار را در ناحیه پاشنه پا کنترل می کند. کفش های ایمنی با این علامت تخصصی برای استفاده در مکان هایی که نفت کوره، مواد روغنی و مازوت وجود دارد مناسب هستند و مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می دهند.

برای خرید انواع محافظ صورت باشماره ها درج شده در سایت تماس بگیرید.

علامت تخصصی S2 روی کفش ایمنی

این کفش های ایمنی علاوه بر دارا بودن ویژگی S1 در بربر نفوذ رطوبت و آب نیز عایق هستند و در اصطلاح تخصصی به آنها واتر پروف می گویند. بنابراین می توانید در محیط های کاری که احتمال نفوذ آب به درون کفش وجود دارد از آن ها استفاده کنید.

علامت تخصصی S3 روی کفش ایمنی

کفش هایی با این علامت ویژگی S2 را دارا می باشند و در کنار آن دارای یک کفی بسیار مقاوم و رویه نفوذ ناپذیر در برابر ورود اجسام تیز و برنده هستند. در واقع امکان نفوذ اجسام تیز و خراشیدگی در این کفش ها وجود ندارد بنابراین اگر احتمال می دهید که در محیط کاری شما ممکن است چنین چالشی برایتان رخ دهد باید از کفش های ایمنی با علامت S3  استفاده کنید.

برای خرید انواع دستکش ایمنی باشماره ها درج شده در سایت تماس بگیرید.

علامت تخصصی S4 روی کفش ایمنی

وجود این علامت تخصصی روی کفش های ایمنی حاکی از این است که این کفش ها دارای پنجه فولادی هستند و توان تحمل فشاری برابر با 200 ژول را دارا می باشند، دارای پاشنه ای با قابلیت جذب فشار هستند و خاصیت آنتی استاتیک را در خود جای داده اند و در برابر موادی چون نفت کوره و مازوت و مواد روغنی مقاوم می باشند.

علامت تخصصی S5 روی کفش ایمنی

این علامت روی کفش ایمنی نشان از این دارد که ایم کفش دارای تمام ویژگی های کفش ایمنی با علامت S4 بوده و در کنار این ویژگی ها در برابر نفوذ اجسام تیز و برنده نیز دارای مقاومت بالایی هستند.

برای خرید انواع گوشی ایمنی باشماره ها درج شده در سایت تماس بگیرید.

علامت تخصصی CP روی کفش ایمنی

اگر این علامت را روی کفش ایمنی مشاهده کردید بدانید که کفش مورد نظر عایق جریان برق می باشد و ضد الکتریسیته است. افرادی که در حوزه های صنعت برق مشغول به کار هستند باید کفش ایمنی با این علامت خریداری کنند.

علامت تخصصی SD روی کفش ایمنی

کفش هایی که این علاوت روی آن ها حک شده از پای شما و انگشتان تان در بربر حوادثی چون انفجار حفاظت کامل به عمل می آورند بنابراین اگر احتمال چنین خطری در محیط کاری شما وجود دارد به دارا بودن این علامت روی کفش دقت کنید. این کفش ها اغلب عایق الکتریسیته نیز می باشند.

علامت تخصصی PU روی کفش ایمنی

این علامت تخصصی به معنای پلی اورتان می باشد که ماده ای بسیار قوی و کاربردی در زیره کفش های ایمنی است. کفش های ایمنی با این علامت دارای زیره بسیار قوی می باشند که عایق حرارتی بوده و اصطکاک بسیار بالایی دارند.

علامت تخصصی RR روی کفش ایمنی

اگر این علامت را روی کفش ایمنی دیدید بدانید که کفش مورد نظر دارای مقاومت بالا در برابر اجسام تیز و برنده می باشد.

علامت تخصصی TPU روی کفش ایمنی

این اصطلاح روی کفش ایمنی به معنای ترموپلاستیک می باشد که کاربرد وسیعی در زیره کفش های ایمنی دارد. زیره ترموپلاستیک یک زیره کاملا شفاف و بی رنگ با خاصیت ارتجاعی بالا می باشد که باعث انعطاف پذیری کفش می شود. این کفش های ایمنی مقاومت بالایی در برابر سائیدگی کف دارند و اصطکاک و مقاومت آن ها بسیار بالاست.

علائم تخصصی کاربردی در کفش های ایمنی ضد لغزش

علامت تخصصی SRA روی کفش ایمنی

اگر محیط کاری شما محیطی لغزنده می باشد به وجود این علامت روی کفش ایمنی دقت کنید. این علامت نشان می دهد که کفش مورد نظر روی کاشی و سرامیک مرطوب با محلول آب و صابون رقیق مانند سولورید سولفت تست شده و از بابت ضد لغزش بودن آن جای نگرانی نیست.

علامت تخصصی SRB روی کفش ایمنی

این علامت نیز نشان دهنده ی ضد لغزش بودن کفش است. در واقع وجود آن روی کفش ایمنی نشان می دهد کفش مورد نظر روی محلول فولاد گلیسرول تست لغزش شده است.

علامت تخصصی SRC روی کفش ایمنی

اگر این علامت را روی کفش ایمنی مشاهده کردید بدانید که روی کفش ایمنی مورد نظر هر دو تست بالا انجام شده است در واقع این علامت تخصصی در بر دارنده هر دو علامت SRC و SRB  می باشد.

نتیجه گیری

برای خرید کفش ایمنی باید به علائم تخصصی روی کفش دقت داشته باشید تا بتوانید کفشی مناسب با نوع حرفه تان و الزامات آن خریداری کنید. تا زمانی که به خطرات شغلی خود آگاهی کافی نداشته باشید نمی توانید دست به خرید کفش ایمنی مناسبی بزنید. بنابراین توصیه می شود پیش از خرید کفش ایمنی و بررسی علائم نسبت به الزامات حرفه خود آگاه شوید و در مورد علائم تخصصی کفش ایمنی اطلاعات کافی کسب کنید تا با تطبیق دادن این دو با هم بتوانید کفش ایده آلی را خریداری کنید.