راهنمای انتخاب و خرید لباس کار مناسب
راهنمای انتخاب و خرید لباس کار مناسب

راهنمای انتخاب و خرید لباس کار مناسب

لباس کار چیزی نیست که تنها یک نمونه از آن در بازار موجود باشد و شما بتوانید آن را سفارش دهید. چندین و چند فاکتور دست به دست هم می دهند تا شما در نهایت بتوانید موفق به خرید لباس کار مناسب شوید. اما این فاکتورها چه چیزهایی هستند؟ برای خرید لباس کار مناسب باید به چه عواملی دقت کنید؟ اگر به دنبال یک راهنمای جامع جهت خرید لباس کار مناسب هستید در ادامه با ما همراه باشید.

خرید لباس کار مناسب بر اساس نوع شغل و حرفه

اولین فاکتوری که در خرید لباس کار مناسب توجه ما را به خود جلب می کند نوع حرفه و موقعیت شغلی می باشد. هر موقعیت شغلی دارای لباس کار مناسب خود است. به عنوان مثال یک مکانیک باید یک لباس کار با رنگی تیره و تهویه مناسب خریداری کند چرا که محیط تعمیرگاه ماشین محیطی گرم می باشد و دائما با روغن های تیره سر و کار دارید. این افراد حتی می توانند لباس کار دو بنده تهیه کنند. در مقابل افرادی که با محلول های شیمیایی و اسیدی کار می کنند باید یک لباس کار کاملا پوشیده و ضد اسید به تن داشته باشند تا در برابر آسیب های جدی در امان بمانند.

چرا که ایمنی و سلامت در این حرفه حرف اول را می زند. همچنین اگر حرفه شما به گونه ای است که باید شیک و رسمی در محیط کارتان ظاهر شوید و خطر خاصی شما را تهدید نمی کند باید یک دست لباس کار مهندسی یا رسمی تهیه کنید که دارای دوخت حرفه ای می باشد. بنابراین پیش از اینکه سراغ فاکتورهای بعدی روید در ابتدا لباس کار مناسب حرفه و شغل تان را برگزینید. برای خرید انواع کفش کار باشماره ها درج شده در سایت تماس بگیرید.

خرید لباس کار مناسب بر اساس درجه ایمنی

اگر حرفه شما جزو حرفه های خطر ساز می باشد باید از لباس کار ایمنی استفاده کنید اما نوع و درجه ایمنی که لباس کار برای شما ایجاد می کند می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال اگر شما یک برق کار هستید باید یک لباس کار عایق در برابر الکتریسیته به تن داشته باشید. به همراه داشتن کفش و دستکش های عایق نیز در اینصورت الزامی می باشد. همچنین اگر در حرفه آتش نشانی مشغول هستید باید یک لباس ضد حریق تهیه کنید که دارای مکانی برای تعبیه کپسول باشد. به همین ترتیب افرادی که با اشعه های مضر و خطرناک ماورابنفش سر و کار دارند باید یک دست لباس ایمنی آنتی یو وی خریداری نمایند. بنابراین به این نکته دقت داشته باشید که برای کار شما چه میزان ایمنی باید لحاظ شود.برای خرید انواع کلاه ایمنی باشماره ها درج شده در سایت تماس بگیرید.

خرید لباس کار مناسب بر اساس شرایط آب و هوایی

نکته ی مهمی که شما را در خرید لباس کار مناسب راهنمایی خواهد کرد دقت به شرایط آب و هوایی منطقه می باشد. در محیط های گرم و خشک و گرم و مرطوب و یا در محیط هایی با آب و هوای سرد و بارانی باید لباس کار متفاوتی به تن داشته باشید. لباسی که در عین تناسب و هماهنگی با نوع شغل تان و برقرار ساختن میزان ایمنی لازم با آب و هوا نیز سنخیت داشته باشد. در آب و هوای گرم نمی توان لباس کار ضخیم به تن داشت. لباس کار شما در این شرایط باید دارای تهویه مناسب و کمی آزاد باشد تا جریان هوا در آن راه پیدا کند.

در مقابل افرادی که در محیط های سرد و کوهستانی همراه با بارش کار می کنند باید دارای لباس کار چند لایه و ضد آب باشند و از دستکش و کلاه بافتنی استفاده کنند. به پا داشتن کفش های عاج دار و ضد لغزش نیز از جمله مواردی است که ایمنی شما را در محیط های بارانی فراهم می کند. همانطور که می بینید لباس کار می تواند بر اساس شرایط اقلیمی تفاوت هایی اساسی کند. برای خرید انواع محافظ صورت باشماره ها درج شده در سایت تماس بگیرید.

خرید لباس کار مناسب بر اساس بودجه

اگر حرفه شما به گونه ای است که در بازه های زمانی نزدیک به هم باید لباس کار جدید خریداری کنید نیازی نیست تا برای لباس کارتان هزینه ی بالایی پرداخت نمایید. شما می توانید یک دست لباس کار با قیمت مناسب تهیه کنید و بعد از مدتی که مجبور به تعویض آن شدید نگرانی از بابت هدر رفتن سرمایه تان نداشته باشید.

خرید لباس کار مناسب بر اساس سایز بندی

یکی از مهمترین اصولی که در خرید لباس کار مناسب باید بدان توجه شود سایز بندی لباس کار است. لباس کار نه باید آنقدر به بدن شما بچسبد که اجازه تهویه و تنفس را به پوست شما ندهد و نه باید آنقدر آزاد و رها باشد که باعث ایجاد خطرات حین کار شود. آزاد بودن بیش از حد لباس کار یک مزیت نیست بلکه می تواند جلوی دست و پای شما را در حین کار بگیرد و باعث ایجاد آسیب های جدی شود. به عنوان مثال اگر در حرفه تراشکاری مشغول هستید و آستین لباس شما برایتان بلند تر از حد معمول باشد ممکن است خدایی ناکرده آستین شما به قطعه کار گیر کند و به سلامتی شما آسیب وارد شود. بنابراین لباس کار متناسب با سایز خودتان خریداری کنید.برای خرید انواع دستکش ایمنی باشماره ها درج شده در سایت تماس بگیرید.

خرید لباس کار مناسب بر اساس جنسیت

در بسیاری از مشاغل لباس کار بانوان و آقایان به هم شباهت دارند اما در برخی مشاغل اینگونه نیست. به عنوان مثال روپوش آزمایشگاه برای بانوان و آقایان روپوش سفید رنگ و بلندی می باشد اما در بسیاری از حرفه های دیگر این پوشش های متفاوت هستند بنابراین باید در خرید لباس کار مناسب جنسیت را مد نظر قرار دهید.

خرید لباس کار مناسب بر اساس نوع پارچه و نوع دوخت

کیفیت دوخت و پارچه لباس کار از جمله مهم ترین مواردی است که در خرید لباس کار مناسب باید لحاظ شود. گاهی اوقات نیاز است که برای یک حرفه یک نوع پارچه خاص و دوخت خاص در لباس کار به کار رفته باشد. به عنوان دوخت سه سوزنه در برخی از لباس های کار باعث مقاومت بالای آن ها در شرایط کاری سخت خواهد شد. برای خرید انواع گوشی ایمنی باشماره ها درج شده در سایت تماس بگیرید.

نتیجه گیری

در خرید لباس کار مناسب باید به فاکتورهای مهمی دقت کرد که تعدادی از اساسی ترین آن ها در بالا عنوان شد. رنگ لباس کار و سنخیت آن با رنگ کمپانی، ایمنی بالای آن در صورت لزوم، کیفیت دوخت و پارچه، دقت به سایز بندی و شرایط آب و هوایی مواردی هستند می توانند راهنمای خوبی برای خرید لباس کار مناسب باشند.