بهترین کفش ایمنی
پنج نکته برای انتخاب بهترین کفش ایمنی

پنج نکته برای انتخاب بهترین کفش ایمنی

برخی از محیط های کاری به گونه ای هستند که احتمال بروز هر گونه خطر و وارد شدن هر گونه آسیبی به جسم و سلامتی کارکنان در آن ها وجود دارد. هر چند که کارکنان نیز با عشق و انگیزه وارد این عرصه های کاری می شوند اما باید جانب احتیاط و ایمنی را در بالاترین حد ممکن رعایت کنند. به پا داشتن کفش ایمنی از جمله مواردی ست که برای ورود به حرفه های پر خطر جزو الزامات به حساب می آید اما خرید و تهیه کفش ایمنی نکات خاص خود را دارد. اگر می خواهید بدنید که کدام کفش برای حرفه شما مناسب است و در هنگام خرید کفش ایمنی به کدام فاکتورها بای دقت کنید در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد 5 مورد از مهمترین این معیارها صحبت کنیم.

برای خرید انواع تجهیزات ایمنی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

  1. انتخاب بهترین کفش ایمنی بر اساس نوع حرفه

یکی از مهمترین نکات در حین خرید بهترین کفش ایمنی این است که باید کفش را بر اساس نوع حرفه تان انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر محیط کاری شما به گونه ای ست که باید در فضایی با دمای بالا و حرارت زیاد کار کنید و یا از آتش عبور کنید بی شک باید کفش ایمنی نسوز به پا داشته باشید.

این کفش ها در برابر گرمای آتش مقاوم هستند و از پای شما در برابر حرارت بالا محافظت می کنند. اما طبیعتا پوشیدن چنین کفش ایمنی در محیط آزمایشگاهی که احتمال پاشیدن محلول های خورنده و اسیدی روی کفش شما وجود دارد چندان منطقی نیست. در این گونه محیط های کاری شما باید کفشی با قابلیت ضد خورندگی به پا کنید که از موادی به نام بوتیل ساخته می شود. کفش های ایمنی پلاستیکی، فولادی و عایق نیز برای محیط های کاری با خطرات متفاوت مورد استفاده قرار می گیرند.

برای خرید انواع لباس کار با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

  1. به سایز کفش ایمنی دقت داشته باشید

شاید بیراه نباشد اگر بگوییم فیت بودن سایز کفش ایمنی از فیت بودن ساز کفش های عادی هم مهمتر است. چنانچه کفش ایمنی برای پای شما بزرگ یا کوچک باشد مطمئنا در حین کار تمرکز شما را دائما بر هم خواهد زد و باعث خواهد شد تا عملکرد مناسبی از خود نشان ندهید و فکرتان دائما در پی نامناسب بودن کفش ها باشد.

زخم شدن انگشتان پا و تاول زدن آن ها از علائمی ست که می گویند کفش های ایمنی شما به هیچ عنوان سایز پای شما نیستند و دارای انعطاف و راحتی لازم نمی باشند. اگر حرفه شما به گونه ای است که راحتی لباس های ایمنی در نحوه عملکرد شما تاثیر گذار است و در طول روز قرار است ساعاتی طولانی کفش های ایمنی را به پا داشته باشید باید این مورد را بسیار جدی تر بگیرید. در هنگام خرید کفش ایمنی به این نکته دقت داشته باشید که در زمان به پا داشتن کفش ها قرار است جوراب با چه ضخامتی به پا داشته باشید؟ بنابراین ضخامت جوراب را نیز در سایز کفش ایمنی لحاظ کنید.

برای خرید انواع عینک ایمنی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

  1. به جنس رویه کفش های ایمنی دقت کنید

در خرید بهترین کفش ایمنی بهتر است زیبایی را در مرحله ی آخر مورد سنجش قرار دهید و به جای آن به جنس رویه کفش ها دقت کنید. مقاومت رویه کفش های ایمنی در برابر خوردگی، ضربه، سائیدگی، مواد اسیدی و محلول ها شیمیایی و همچنین حرارت می تواند روی سطح ایمنی کفش تاثیر گذار باشد. از طرفی متریال استفاده شده در تولید کفش ایمنی روی وزن کفش و سبکی آن تاثیر گذار است بنابراین باید از متریال با کیفیتی در تولید کفش ها استفاده شده باشد.

اگر محیط کاری شما به گونه ای ست که احتمال افتادن اجسام سنگین و فولادی روی پای شما وجود دارد بنابراین باید دست به انتخاب کفشهایی با رویه فولادی بزنید تا از فشار وارده به پای شما جلوگیری کند. اما در حالت عادی چنانچه خطرات جدی پای شما را در محیط کار تهدید نمی کند اقدام به خرید چرم کفش با انعطاف پذیری بالا نمایید. بنابراین در هنگام خرید کفش ایمنی متریال مورد استفاده در تولید کفش را مد نظر داشته باشید تا در نهایت ایمنی بالایی برای پای شما فراهم شود و در عین حال احساس راحتی داشته باشید.

برای خرید انواع کلاه ایمنی باشماره ها درج شده در سایت تماس بگیرید.

  1. طریقه ی بسته شدن کفش های ایمنی

کفش های ایمنی می توانند از طریق بند، زیپ یا چسب باز و بسته شوند. همچنین می توانند ساق های کش دار داشته باشند یا فاقد ساق باشند. این شما هستید که با توجه به نوع حرفه تان و نیازهای آن باید تشخیص دهید که کفش ایمنی ساقدار نیاز دارید یا کفش ایمنی فاقد ساق. به نوع بسته شدن کفش های ایمنی در هنگام خرید دقت کنید. نوع بسته شدن کفش ها می تواند تاثیر زیادی در میزان حمایت کفش از پای شما داشته باشد.

در بین انواع مختلفی از شیوه های باز و بسته شدن کفش های ایمنی هیچ کدام به اندازه ی نمونه های بندی نمی توانند ایمنی دقیق و بالایی برای پای شما فراهم کنند. دقت داشته باشید که به هنگام خرید کفش ایمنی اگر دارا بودن ساق در کفش ایمنی برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است آن را در خرید خود لحاظ کنید و ترجیحا نمونه بندی را برگزینید.

برای خرید انواع محافظ صورت باشماره ها درج شده در سایت تماس بگیرید.

  1. آنتی باکتریال بودن کفش های ایمنی را در خرید خود لحاظ کنید

هر چند این مورد شاید در وهله ی اول به چشم نیاید اما ما برای حفظ سلامتی و بهداشت پای شما تاکید ویژه ای روی این مورد خواهیم داشت. مگر نه اینکه کفش های ایمنی به جهت حفظ ایمنی و سلامت پای شما مورد استفاده قرار میگیرند؟ بنابراین باید از هر جهت سلامت پای شما را تامین کنند. شما با پوشیدن کفش های ایمنی آنتی باکتریال خیالی آسوده خواهید داشت که به هیچ وجه درون کفش ایمنی قارچ و باکتری تولید نخواهد شد و در شرایط سخت کاری هم بداشت پای شما حفظ می شود.

.برای خرید انواع دستکش ایمنی باشماره ها درج شده در سایت تماس بگیرید.

نتیجه گیری

برای خرید کفش ایمنی باید فاکتورهای مختلفی مد نظر قرار گرفته شود که به مهمترین آن ها در این مطلب اشاره شد. مواردی از قبیل ایمنی، انعطاف پذیری، جنس کفش، ضدآب و عایق بودن، قیمت کفش ایمنی و جنس زیره و ارتفاع ساق از جمله این موارد هستند که توجه به آن ها شما را در راستای خریدی رضایت بخش هدایت خواهد کرد.