استفاده از لباس ضد اسید
چرا باید از لباس کار ضد اسید استفاده کنیم؟

چرا باید از لباس کار ضد اسید استفاده کنیم؟

ریختن یک قطره اسید روی دست ها با قرار دادن دست ها در برابر شعله های سوزان آتش برابری می کند. بنابراین اگر در محیطی کار می کنید که در آن با محلول های اسیدی سر و کار دارید و یا احتمال پاشیدن اسید روی لباس شما وجود دارد بدانید که همانقدر راحت که آتش می تواند لباس شما را بسوزاند اسید هم می تواند به لباس شما رسوخ کند و باعث سوختگی پوست تان شود.

سوختگی حاصل از پاشیدن اسید های شیمیایی را حتی می توان چندین برابر خطرناک تر و مهلک تر از سوختگی با آتش دانست بنابراین استفاده از لباس کار ضد اسید بر شمایی که در اینگونه محیط ها فعالیت می کنید واجب است. اگر احتمال بروز کوچکترین خطر را در این زمینه می دهید و بدون لباس ایمنی می خواهید شروع به کار نمایید انتظار فجایع عظیمی را داشته باشید چرا که حادثه خبر نمی کند. در ادامه با ما همراه باشید تا بگوییم که چرا باید از لباس کار ضد اسید استفاده کنید.

تمام اعضای بدن در برابر اسید آسیب پذیر هستند

یکی از دلایلی که استفاده از لباس کار ضد اسید در محیط های کاری واجب است این است که تمامی اعضا بدن شما در برابر اسید آسیب پذیر می باشد. به عنوان مثال پاشیدن به قطره اسید روی صورت، دست، چشم و حتی انگشتان پا می تواند آسیب های جدی را از باب سلامتی برای شما ایجاد کند بنابراین نمی توان تنها به حفاظت بخشی خاص از بدن اکتفا کرد. به عنوان مثال اگر در یک آزمایشگاه شیمیایی فعالیت می کنید و حرفه تان به گونه ای است که باید محلول های اسیدی را در دست بگیرید و آزمایش نمایید پوشیدن یک جفت دستکش ضد اسید کفایت نخواهد کرد. چکیدن یک قطره از محلول روی ساق پا و یا پاشیدن یک قطره از آن روی صورت تان کافی ست تا خدایی ناکرده دچار سوختگی شوید. برای خرید انواع کفش کار باشماره ها درج شده در سایت تماس بگیرید.

استفاده از ماسک های ضد بخارات اسیدی در کنار لباس ضد اسید

اگر می خواهید وارد منطقه ی کاری شوید که می دانید در این منطقه بخارات سمی و اسیدی در هوا پراکنده هستند باید به طور قطع در کنار لباس کار ضد اسید باید از ماسک های ضد بخارات اسیدی استفاده کنید وگرنه سیستم تنفسی شما دچار آسیب خواهد شد. ذرات اسیدی به صورت اسپری شده و بخار در هوا وجود دارند و شاید با چشم دیده نشوند اما می توانند آسیب جدی به سلامت شما وارد کنند. بنابراین پوشیدن لباس کار ضد اسید در محیط هایی که بخارات اسیدی وجود دارد نیز واجب است.برای خرید انواع کلاه ایمنی باشماره ها درج شده در سایت تماس بگیرید.

اگر کارتان تعمیر محفظه های حامل اسید است از لباس کار ضد اسید استفاده کنید

چنانچه حرفه شما به گونه ای است که به طور دائم با مواد اسیدی سر و کار ندارید اما ممکن است در یک مورد خاص با آن مواجه شوید نباید با لباس کار عادی وارد عمل شوید. به عنوان مثال ممکن است حرفه شما تعمیر محفظه های نگهدارنده باشد و این بار قرار است محفظه نگهدارنده حامل مواد اسیدی را تعمیر کنید، در این صورت باید به طور قطعی از لباس کار ضد اسید استفاده کنید چرا که احتمال نشتی دادن اسید و یا پاشیدن آن به بیرون محفظه وجود دارد بنابراین باید با تجهیزات کامل وارد عمل شوید. برای خرید انواع محافظ صورت باشماره ها درج شده در سایت تماس بگیرید.

مقاومت بالای لباس کار ضد اسید در برابر محلول ها اسیدی

لباس کار ضد اسید به طور عمده از متریال پی وی سی(پلی وینیل کلراید) یا پلی استر و پنبه تولید می شود. این پوشش دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر محلول های اسیدی می باشد.  شما می توانید لباس کار ضد اسید را در نوع یکسره یا دو تکه خریداری کنید. این موضوع کاملا بستگی به حساسیت حرفه شما دارد. اگر می خواهید هیچ گونه منفذی بر روی لباس شما وجود نداشته باشد می توانید اقدام به خرید لباس کار ضد اسید یکسره نمایید تا از ورود کوچکترین ذرات بخار اسیدی به بدن تان جلوگیری کنید.

حفاظت از چشم ها با استفاده از کلاه لباس کار ضد اسید

لباس کار ضد اسید به طور عمده با یک کلاه ضد اسید با پوشش قوی همراه است. صورت شما مهم ترین بخشی است که در حین کار با مواد اسیدی باید از آن محافظت نمایید. پاشیدن یک قطره اسید در چشم های شما کافی ست تا خدایی ناکرده بینایی تان را از دست بدهید. پوست صورت به ویژه پوست اطراف چشم ها به شدت آسیب پذیر و نازک می باشد بنابراین با استفاده از کلاه لباس کار ضد اسید می توانید از صورت تان در حین کار با محلول های اسیدی حفاظت نمایید. این کلاه از چشمان شما، از گوش هایتان و به طور کلی از صورت تان حفاظت کاملی به عمل می آورد. برای خرید انواع گوشی ایمنی باشماره ها درج شده در سایت تماس بگیرید.

لباس کار ضد اسید امکان تنفس را برای شما فراهم می کند

لباس های کار ضد اسید در عین حال که در برابر نفوذ محلول های اسیدی بسیار مقاوم هستند امکان نفس کشیدن را برای پوست شما فراهم می کنند بنابراین با پوشیدن این لباس ها نه تنها از بدن تان در برابر محلول های اسیدی حفاظت می کنید بلکه اجازه ی تنفس به پوست تان خواهید داد. شما با پوشیدن لباس کار ضد اسید دچار گرمازدگی و تعرق بیش از حد در حین کار نخواهید شد.

این موارد می توانند در حین کار آن هم کار با محلول های اسیدی بسیار آزار دهنده باشند اما فناوری تولید لباس کار ضد اسید به گونه ای است که از این گونه مسائل در حین کار جلوگیری خواهد کرد. شما می توانید در عین راحتی و خنکی با محلول های اسیدی کار کنید و نگران آسیب های وارده به سلامتی تان نباشید چرا که لباس کار ضد اسید محافظت کاملی از بدن شما به عمل خواهد آورد. برای خرید انواع دستکش ایمنی باشماره ها درج شده در سایت تماس بگیرید.

نتیجه گیری

کار با محلول های اسیدی یکی از خطرناک ترین کارهایی ست که در محیط های صنعتی و شیمیایی انجام می شود اما چنانچه افراد لباس کار ضد اسید به تن داشته باشند جای هیچ گونه نگرانی نخواهد بود. این لباس ها به طور کامل از بدن شما در برابر نفوذ ذرات اسید و حتی بخارات آن محافظت می کنند و امکان جذب گازهای سمی توسط پوست شما را فراهم نمی سازند. بنابراین حتی در محیط هایی که بخارات اسیدی در هوا جریان داشته باشد نیز باید از لباس کار ضد اسید استفاده کرد.